Ecocapsule, najmenší solárny dom na svete

Ak aj vy radi cestujete do prírody, a súčasne máte radi aj „domácu pohodu“, určite Vás poteší správa o Ecocapsule. Tím slovenských architektov prišiel s konceptom domu, ktorý je mobilný, ekologický a navyše energeticky sebestačný! A svojim dizajnom určite neprehliadnuteľný...

Čítať viac..

Bude rok 2018 pre fotovoltiku prelomový?

Rok 2017 môžeme zhodnotiť z hľadiska množstva nainštalovanej solárnej energie ako úspešný. Ako to bude vyzerať so solárnou energiou v roku 2018? Na túto otázku sa pozreli aj svetoví analytici v oblasti solárnej energie zo spoločnosti IHS Markit a Greentech Media.

Čítať viac..

Solárne panely pomáhajú pri problémoch s pitnou vodou

To, že fotovoltické panely vyrábajú elektrickú energiu prostredníctvom slnečného žiarenia už netreba ani pripomínať. Ako nám však môžu pomôcť solárne panely pri problémoch s nedostatkom pitnej vody?

Čítať viac..

Odzvonilo autám so spaľovacícm motorom?

Aký bude osud áut na benzínový či naftový pohon? Elektrifikácia vozidiel bude postupne vrcholiť v najbližších desaťročiach, no už teraz krajiny, ktoré chcú hrať prím v tejto oblasti, musia naskočiť na túto vlnu a prestať sa len prizerať.

Čítať viac..

SolarGaps, inteligentné žalúzie vyrábajúce energiu

Fotovoltické články už čoraz bežnejšie nachádzame zabudované nielen do panelov na strechách domov, ale aj na lavičkách, vlakoch, rôznych oddychových zónach, menších či väčších bežne používaných zariadeniach. Nedávno sa ich uplatnenie našlo aj v žalúziách.

Čítať viac..

Harmonogram štátnych dotácií pre rok 2018

V novom roku nás čakajú dve zmeny týkajúce sa fotovoltických inštalácií a známe sú aj termíny štátnych dotácií pre 1. štvrťrok 2018.

Čítať viac..

Tesla opäť prekvapila, a to hneď dvakrát

Známa americká firma pre výrobu elektromobilov, Tesla, má za cieľ vyrábať najlepšie autá na svete. A vrhla sa do toho „všetkými desiatimi". V kalifornskom Hawthorne predstavila hneď dve nové elektromobily - ťahač Semi Truck a Roadster druhej generácie.

Čítať viac..

Inštalácia fotovoltickej elektrárne od spoločnosti effective energy s.r.o.

Ukážka kompletnej montáže solárnej elektrárne v prevedení On Grid, od príchodu technikov, ktorí vykonajú zapojenie nosnej konštrukcie na strechu a následne do nej ukotvia fotovoltické panely, cez interiérové zapojenie striedača privádzajúceho premenenú elektrickú energiu do domu až po koncové odovzdanie zákazníkovi.

Čítať viac..

Ako sa zmenia ceny energií v roku 2018?

Aj Vás zaujíma, koľko nás bude od nového roka stáť elektrina, plyn či teplo? Poďme si teda rozobrať aktuálnu situáciu a prognózy cien energií, ktoré nás čakajú...

Čítať viac..

Vyhodnotenie jesenných kôl štátnych dotácií pre OZE

Jesenné kolá pre získanie štátnych dotácií z projektu Zelená domácnostiam boli určené pre mimobratislavské regióny a prebehli 19.9. a 17.10.2017 pre teplo (slnečné kolektory, tepelné čerpadlá a kotly na biomasu). Pre elektrinu (fotovoltické panely) prebehlo jedno kolo a to 10.10.2017. Uzatvorené a vyhodnotené boli do niekoľkých minút od spustenia.

Čítať viac..

Steora, inteligentná lavička

V posledných rokoch sa čoraz čatejšie stretávame s výrazom „smart“ v spojení s autami, televízormi, mobilmi, hodinkami či detskými hračkami. Výnimkou už nie je ani spojenie smart v súvislosti s obnovitelnými zdrojmi energie, konkrétne slnečnou energiou a fotovoltickými panelmi.

Čítať viac..

Fronius

Firma s dlhoročnou tradíciou, kvalitnými produktmi a jasným cieľom - neustále napredovať a posúvať hranice v oblasti vývoja nových technológií pre kontrolu a riadenie energie.

Čítať viac..
test

Možnosť získania dotácie na Slovensku pre domácnosť

Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorí chcú bývať ekonomicky a súčasne ekologicky, ste tu správne! Poradíme vám, ako využiť možnosti obnoviteľných zdrojov energie (OZE) prostredníctvom solárnych kolektorov, fotovoltických panelov a tepelných čerpadiel.

Čítať viac..